Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s.

"Pomáháme vyjet správným směrem"

V rámci posílení kolektivu rozšiřujeme naše služby o nabídky masáží.

Co přinášejí masáže? Masáže jsou starou léčebnou metodou více jak 3000 let. Působí preventivně, pomáhají odstraňovat nežádoucí stavy, jako je napětí a stres, bolesti hlavy, nespavost nebo problémy s pohybovou soustavou, mezi něž patří  i syndrom těžkých nohou apod. Působením různých masážních technik v patřičném rytmu a směru se ovlivňuje prokrvení kůže a svalů, zvyšuje se, nebo se snižuje svalový tonus a dochází k postupnému odstraňování srůstů ve tkáních. Ovlivňuje se pozitivně krevní a lymfatický oběh, čímž dochází k regeneraci a obranyschopnosti organismu. Další účinek je kosmetický, neboť dochází k odstranění odumřelých buněk a rychlejšímu odbourávání tuků.

 

Můžete si vybrat z těchto  druhů masáží:

▪ Preventivní regenerační masáž                                            ▪ Manuální lymfodrenáž těla    

▪ Indická antistresová masáž hlavy včetně zad                 ▪ Thajská masáž

▪ Dornova metoda a krátká Breussova masáž                    ▪ Reiki masáž

▪ Synergická reflexní terapie                                                   ▪ Prstýnková masáž  rukou     

 

▪ Cvičení v systému Redcord – nepatří přímo do masáží (jedná se o cvičení a protažení v závěsném systému, kde, pokud si klient přeje, se může organismus připravit na zátěž krátkou rozehřívací masáží na sucho (v čem je systém Redcord prospěšný se dále dozvíte v podzáložce Redcord v menu Služby pro uživatele), kontraindikace zabraňující masážím jsou popsané níže.

 

▪ Preventivní regenerační masáž – jedná se o olejovou masáž většinou šíje a zad. Po dohodě se může začlenit krátké protažení krční nebo bederní páteře, popřípadě končetin. Hodí se pro každého v každém věku.                         

Čas: záda/šije - 45 min, celotělová masáž - cca 1,5 hod.

 

▪ Indická antistresová masáž hlavy včetně zad  vysoce relaxační masáž, která vychází z ájurvédského učení a uvolňuje napětí a stres hlavně psychického původu. Masíruje se šíje a záda a posledních 20 min se uvolňuje a masíruje krk, hlava a obličejová část. Hodí se pro každého v každém věku, zvláště pak pro lidi trpící migrénami, které zmírňuje. V době ataku migrény ale není vhodná.

                                                              Čas: záda/šije/hlava - cca 1 hod, celotělová masáž - cca 1,5 hod.

 

▪ Dornova metoda a krátká Breussova masáž – jedná se o šetrnou manuální terapii, která za součinnosti klienta pomáhá napravovat skoliózu páteře a nestejné délky dolních končetin. Pro uvolnění páteře před terapií se používá krátká Breussova masáž podél páteře. Hodí se pro klienty se skoliózou, kteří jsou ochotni spolupracovat. Není relaxační. 

                                                               Čas: 1 hod. (dle postižení)

 

▪ Synergická reflexní terapie ve stručnosti se jedná o terapii zaměřenou na klienty s větším postižením hybnosti s cílem uvolnit a zvětšit pohybový rozsah, nebo podpořit aktivitu svalů v místech hypotonie (nadměrného uvolnění svalů). Využívá se myofasciálních a reflexních technik bez použití oleje.  Protože tuto metodu praktikuji krátce, domlouvám s klientem nejprve návštěvu a diagnostiku u své učitelky DiS. Renaty Vodičkové a následně praktikuji odsouhlasené techniky a doporučená cvičení. Více na stránkách DiS. Vodičkové www.centrumspirala.cz.

                                                               Čas: 1 hod. (dle postižení)

 

▪ Manuální lymfodrenáž těla – je speciální povrchová masážní technika, pomocí které se podpoří, usměrní a rozproudí činnost lymfy a zlepší se tím celkově metabolismus klienta. Pomáhá odvádět nahromaděné cizorodé látky z organismu, kyselinu mléčnou aj. Masíruje se na holé kůži bez použití olejů. Tato technika je vhodná pro klienty se zvýšeným otékáním, pro ty, kteří mají pocit těžkých končetin, nadměrné únavy apod. 

Čas: pouze končetiny - cca 45 min-1hod. (dle velikosti klienta), celotělová lymfodrenáž - cca 1,5 hod.

 

▪ Thajská masáž – v Thajsku má dlouhou tradici, její kořeny sahají až do 2500 let př. n.l. Při Thajské masáži se rytmickými pohyby na energetických drahách člověka a bodech těchto drah rozproudí stagnující energie a znovu se nastoluje rovnováha energetického těla a při následném protažení dochází k větší pružnosti, mobilitě a celkově jinak nastolené psychice. Terapie se provádí ve volném oblečení na celém těle na podložce na zemi. Je vhodná pro klienty bez handicapu. Dále není vhodná pro lidi s osteoporózou.               

Čas: celotělová masáž - cca 1,5 hod.

 

▪ Reiki masáž – speciální jemná dotyková technika pro harmonizaci našeho jemněhmotného těla. Velice vhodná pro lidi s úzkostnými stavy, depresemi, při bolestech po úraze apod.Ale i preventivně pro dobrou psychiku. Je prováděna na lehátku v oblečení.

                                                              Čas: celotělová - cca 1 hod.

 

Každý z nás je specifický a každý z nás má jiné potíže. Proto po telefonu, nebo na místě při první návštěvě se pobavíme o tom, co by Vám nejvíce vyhovovalo a podle toho zvolíme druh masáže.

 

▪ Kontraindikace (kdy se masáž neprovádí)

-          po nadměrné fyzické námaze (vyčkejte s masáží do 2.dne)

-          těsně po jídle (vyčkejte s masáží nejméně půl hodiny)

-          při horečnatém nebo infekčním nebo nádorovém onemocnění

-          při intoxikaci (alkohol, drogy apod.)

Kdy se neprovádí celotělová masáž, ale pouze lokální nebo částečná nejlépe po pporadě s lékařem:

-          při vysokém, velmi nízkém, či kolísavém krevním tlaku

-          při epilepsii

-          při cukrovce

 

Ceník najdete v záložce „Ceník fakultativních služeb“.

 

Objednávky přijímáme na tel.: 601 384 433 nebo 774 467 487.

Monika Dastychová

Copyright © 2022 KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. Rights Reserved.