Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s.

"Pomáháme vyjet správným směrem"

napsali

Tisková zpráva

Prezentace a osvětová činnost KŘIŽOVATKY handicap centra o.p.s.

V sobotu 24. 5. 2014 proběhla před hypermarketem Globus v Pardubicích akce pro veřejnost, s názvem „Bezpečně nejen na silnici“. Zde jsme měli možnost informovat lidi o existenci naší KŘIŽOVATKY a také ukázat různé bariéry, se kterými se musí lidé na invalidním vozíku běžně potýkat.

Sobotní zábavně naučný program pro celou rodinu, před HM Globus, odstartoval v 10 hod. moderátor Josef Melen. Bohatá programová náplň poskytla veřejnosti možnost vyzkoušet si „na vlastní kůži“ různé situace, které mohou člověka v průběhu cesty životem potkat. Lidé si mohli otestovat své znalosti o poskytnutí první pomoci, zkusit si, jaké jsou „zážitky z jízdy pod vlivem" za volantem a na motorce, zasoutěžit si v parkování na přesnost, ale i zopakovat si, jaké vybavení má mít cyklista. Zpestřením programu byla ukázka historických vozů, hasičské zdatnosti a další doprovodný program.  Jak to vypadalo v reálu lze shlédnout na webových stránkách společnosti  VIVA promotion s. r. o. v sekci fotogalerie nebo na facebooku (www.vivapromotion.cz, www.facebook.com/VIVApromotion).

 

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. p. s. umožnila lidem, aby si vyzkoušeli jízdu na mechanickém vozíku včetně zdolávání simulovaných terénních bariér anebo se projeli na elektrickém vozíku a poznali tak, že jeho řízení není zase tak jednoduché. Velký zájem byl o prohlídku speciálně upraveného automobilu pro vozíčkáře.

I přes občasné rozmary počasí se přišlo podívat hodně lidí, kteří si nabízené aktivity zkusili a spontánně uznali, že být odkázán na vozík není opravdu jednoduché. A jak to vypadalo v reálu z našeho pohledu, můžete vidět i na námi pořízených fotografiích. Více fotografií naleznete na Facebooku KŘIŽOVATKY handicap centra o.p.s.

 

zdroj: www.duhovenoviny.cz

Copyright © 2022 KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. Rights Reserved.