Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s.

"Pomáháme vyjet správným směrem"

Jsem Aneta Machatá, je mi 43 let. Bydlím s manželem a dvěma odrostlými dětmi v rodinném domku nedaleko Pardubic. Od roku 2008 mi zjistili roztroušenou sklerózu. Postupem času se můj zdravotní stav zhoršoval natolik, že jsem už nemohla dále vykonávat práci dětské sestry v dětském domově. Musela jsem ihned reagovat na danou situaci a hledat si odpovídající práci. S pomocí mých blízkých jsem našla vhodné pracovní uplatnění jako asistentka v administrativě.

Po této změně jsem došla k názoru, že je potřeba vhodně využít volný čas. Nechtěla jsem nepřetržitě zatěžovat rodinu svými požadavky a sama jsem si chtěla zajistit potřebnou aktivitu. Měla jsem štěstí. Přání se vyplnilo úplně náhodou, kdy při návštěvě u odborného lékaře jsem se potkala se známou z lázní Klímkovice. Po vzájemném klábosení jsme si sdělovaly, co děláme, jak se máme. Kamarádka mi řekla, že chodí na angličtinu, plavání, na koně do Křižovatky- handicap centra, ať to zkusím taky. Ať se podívám na net pro více informací. Doma pak jsem usedla k počítači a zjistila si kontakt a netrvalo dlouho a domluvila si osobní návštěvu.

Už při prvním setkání dýchla na mě přátelská atmosféra. Osobní jednání probíhalo s Lucií Antalovou, které jsem řekla, proč se na ně obracím, kde jsem se o nich dozvěděla a co mě zaujalo z jejich nabídky volnočasových aktivit a chtěla využít. Slečna Antalová mi popsala činnost centra. Při otázkách na konkrétní volnočasovou aktivitu nebyl problém přizvat koordinátora dané akce a probrat podrobnosti, domluvit termín. V současné době využívám: hipoterapii, plavání, ergoterapii, kurzy komunikace, práce na PC. Během všech těchto akcí vyzařuje vstřícnost, ochota, příjemné jednání ostatních zaměstnanců Křižovatky.

Jsem ráda, že mi bylo umožněno poznat a využívat služby handicap centra Křižovatka. Chtěla bych touto cestou popřát dlouhé fungování za podpory sponzorů, plno dobrých lidí, kterým jde o dobrou věc pro handicapované, plno spokojených klientů, kteří potřebují jakoukoli pomoc při začleňování do běžného života, sociálně rehabilitační podporu jako já.

 

Děkuji, Aneta Machatá

 

Copyright © 2020 KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s. Rights Reserved.