Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s.

"Pomáháme vyjet správným směrem"

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice získala od Nadačního fondu Preciosa Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Cesta k soběstačnosti“ finanční příspěvek ve výši 30 000,- Kč na rozšíření a dovybavení nácvikové kuchyňky. Cvičná kuchyňka je umístěna přímo ve středisku, kde probíhá výuka sebeobsluhy. V souladu s náplní služby sociální rehabilitace se v ní mohou lidé s tělesným postižením seznámit se speciálním vybavením a s chytrými detaily, které jim usnadní proces osamostatňování při práci v kuchyni. Sebeobsluha a soběstačnost při přípravě jídla je jednou ze základních oblastí, která je pro život klientů nezbytná, a ve které potřebují svoje dovednosti zlepšovat.

Obsahem projektu bylo:

  • rozšíření a rekonstrukce cvičné kuchyňky: zvětšení pracovní plochy do tvaru písmene L a to v optimální výšce pro vozíčkáře, pojízdné systémy

  • pořízení a obnovení běžného kuchyňského vybavení (např. ruční šlehač, který lze připevnit k míse), ale i speciálně upravených pomůcek, které usnadňují vaření a stolování, a potřebují je hlavně lidé s omezenou funkcí horních končetin. Jsou to například různé otvírače na lahve, konzervy, krájecí prkénka, pomůcky na uchopení drobnějších předmětů i speciálně upravené příbory a nádobí.

Pomocí dobrovolnických aktivit zaměstnanců byly zajištěny drobné zednické práce, vymalování prostor a následný úklid. Centrum ze svého rozpočtu financovalo úklidové prostředky a malířské barvy.

Poděkování patří Nadačnímu fondu Preciosa a truhlářství Semrád za výrobu, instalaci a drobné úpravy kuchyňské linky. Patří také všem zaměstnancům, kteří se na úpravách podíleli.

Mgr. Helena Vránová

koordinátor projektů

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice

 


 

Copyright © 2021 KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. Rights Reserved.