Zpět na začátek
Soubor činností, které svým zaměřením vedou k vybavení uživatele osobními a sociálními schopnostmi a dovednostmi potřebnými k překonání obtíží spojených s jejich zdravotním omezením.
Dominantní postavení ve zvýšení míry soběstačnosti a posílení samostatnosti (nezávislosti) má ergoterapie.
Sociální rehabilitace je určena lidem s tělesným nebo kombinovaným postižením žijící nebo působící na území Pardubického kraje ve věkové struktuře 16 – 80 let.. Z příčiny dlouhodobé nepříznivé sociální situace, vzniklé závažným zdravotním stavem jsou narušeny role, které postižený ve společnosti zastává (soběstačnost, schopnost cestovat, partnerská a rodinná role, pracovní, zájmová činnost aj.). Důsledkem je vyčlenění ze sociálního, ekonomického a kulturního života společnosti.
Tělesné postižení je charakterizováno vadou, především pohybového a nosného ústrojí, tj. kostí, kloubů, šlach i svalů a cévního zásobení, ale i poškozením nebo poruchou nervového ústrojí, projevující se porušenou hybností. Patří sem také všechny somatické odchylky, omezující člověka v integraci do společnosti. Tělesná postižení mohou být vrozená nebo získaná. Vrozené vady vznikají buď během těhotenství anebo při porodu. Získané postižení může způsobit úraz nebo různé choroby. Na rozdíl od vrozených vad mohou vzniknout v kterémkoli období života. Jedná se o dlouhodobý nebo trvalý stav.
Kombinované postižení je stav, kdy je k tělesnému postižení přidružen další handicap, např. lehká mentální retardace, oční nebo sluchová vada.
Všechny aktivity jsou realizovány s přihlédnutím k věku, zdravotnímu stavu osoby se zdravotním postižením a nárokům na bezbariérovost.
Na adrese: Arnošta z Pardubic 2605, 530 02 Pardubice
Službu nabízíme od pondělí do pátku od 8,00 hodin do 16,00 hodin.
V případě zájmu o službu či dalších dotazů nás kontaktujte:
Další praktické informace:
Toto znění obsahově koresponduje s oficiální verzí veřejného závazku.