Kinesiotaping - základní

Jedná se o terapii, kdy využíváme elastickou pásku, která se lepí v průběhu svalu. V čem nám kinesiotaping pomáhá? Sníží otok, podpoří hojení, zpevní klouby, zmírní či zcela odstraní bolest. Kinesiotaping přináší lepší výsledky při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, poúrazové stavy a mnoho dalších.      


Přečtěte si více...

Parafínové zábaly na ruce

Parafín je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. V čem nám parafínový zábal pomáhá? Zvyšuje prokrvení, uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje při chronické artróze, má vliv na vstřebávání otoků a lepší hojení ran. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.  Vhodné pro uživatele s nejrůznější diagnózou.


Přečtěte si více...

Prvky dechové terapie pomocí speciálních trenažérů

Podstatou je zlepšení správného stereotypu dýchání, které vede ke zvýšení celkové pohybové výkonnosti. Vhodné pro uživatele s dýchacími obtížemi.


Přečtěte si více...

Prvky synergické reflexní terapie

Jedná se o speciální techniku k uvolnění či zpevnění svalů. To má za následek zvětšení hybnosti kloubů. Prvky synergické reflexní terapie přináší lepší výsledky  při  ergoterapii. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda a poúrazové stavy.


Přečtěte si více...

PANat = Pro-aktivní léčebná Aplikace v Neurorehabilitaci

Léčebná metoda pomocí nafukovacích dlah, která se využívá při cvičení nebo jako vhodný pomocník při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. V čem nám nafukovací dlahy pomáhají? Pozitivně ovlivňují prokrvení v postižených tkáních, celkově uvolňují svaly a přináší úlevu. Slouží k polohování a ke zlepšení pasivní hybnosti. Dlahy jsou vhodné pro uživatele např. s diagnózou - CMP, Roztroušená skleróza, DMO a poúrazové stavy.   ...


Přečtěte si více...
01234
KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s.
KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. Pardubice přijme ergoterapeuta PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 21 Leden 2015 15:10

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. přijme ergoterapeuta i absolventa, pro práci u dospělých lidí s kombinovaným postižením (částečný až plný úvazek). Nástup možný ihned nebo dle dohody.

 

Požadujeme: vysokoškolské vzdělání v oboru ergoterapie (výhodou je kombinace ergoterapie s fyzioterapií), zdravotní způsobilost, bezúhonnost, chuť dále se vzdělávat.

 

Nabízíme: možnost domluvy flexibilní pracovní doby, menší kolektiv, zaměstnanecké benefity, podporu ve vzdělávání, dobře vybavené pracoviště.

 

Místo výkonu práce: Arnošta z Pardubic 2605, 530 02 Pardubice.

 

Bližší informace poskytne a žádosti se strukturovaným životopisem přijímá:

Milan Pešek, ředitel společnosti

tel.: 774 467 777, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Helena Vránová, koordinátor projektů

tel: 774 467 497, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 
Vyjeďte s námi správným směrem v novém roce 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 17 Prosinec 2014 14:07

 
Ocenění dobrovolnic KŘIŽOVATKY handicap centra o.p.s. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 16 Prosinec 2014 15:25

Tisková zpráva

V pondělí 1. prosince 2014 proběhl v kongresovém centru AFI Palace Pardubice slavnostní galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje. Akci organizovala Koalice nevládek Pardubicka, o. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Chrudim. Mezi oceněnými byly také naše dvě dobrovolnice.

Čtvrtý ročník Galavečera oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje byl opravdu slavnostní a plný napětí, protože do soutěže jsme nominovali také dvě „Křižovaťácké dobrovolnice, paní Jarmilu Peškovou a slečnu Kateřinu Bromovou. O to větší a krásnější bylo překvapení, když obě získaly ocenění za své dobrovolnictví.

Dobrovolnictví je činnost, kterou člověk vykonává ve prospěch druhých, ale bez nároku na finanční odměnu. I přesto má dobrovolnictví v českých zemích bohatou tradici. Jeho kořeny sahají do období národního obrození a následně do doby prvního československého státu po roce 1918, kdy dobrovolné spolky významně ovlivnily jeho kulturní úroveň. V současnosti jsou dobrovolníci nejvíce zapojeni do ochrany životního prostředí, humanitárních a lidskoprávních aktivit, zdravotnické a sociální oblasti. Důvody k dobrovolnictví bývají většinou morální.

A o tom, jaké pohnutky naše dobrovolnice vedly k této činnosti (a navíc ještě špetka informací o jejich soukromí), se dozvíte z rozhovorů s nimi. Jsou to příběhy dvou odlišných bytostí, jak generačně, tak i osobnostním naturelem, ale přesto mají něco společného. Něco, co je řadí mezi ty lidi, bez nichž se lidská společnost neobešla a také nikdy neobejde a jejichž žebříček hodnot je jinak morálně poskládán.

Helena Vránová
Aktualizováno Středa, 17 Prosinec 2014 08:45
 
Nové číslo časopisu Kompas 6/2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 11 Prosinec 2014 10:44

 
Nový druh terapie v KŘIŽOVATCE se závěsným terapeutickým systémem Redcord PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 08 Prosinec 2014 09:07

Aktualizováno Pondělí, 08 Prosinec 2014 09:13
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 17