Historie

KŘIŽOVATKA handicap centrum byla založena v závěru roku 2007 jako občanské sdružení. Zakladateli byli 3 lidé, kteří vlivem úrazu zůstali odkázáni na invalidní vozík, avšak nechtěli se smířit s myšlenkou, že „vozíčkář“ nemůže žít běžným způsobem života a život pro ně v tomto okamžiku končí. Zjištění o neexistujících vhodných službách bylo impulzem k založení sdružení.

Životní cesty jsou často klikaté a mnohdy plné rozmanitých překážek. Snad každý člověk se ve svém bytí dostane do situace, která se mu stane symbolickou křižovatkou. Místem, kde se musí rozhodnout kam či kudy dál. V případě, že je ještě odkázán na pomoc druhého, je rozhodnutí těžší a mnohem složitější. V tu chvíli zaručeně platí, že dobrá rada a poskytnutá pomoc je nad zlato. A právě proto byla založena KŘIŽOVATKA s jasnou vizí již od začátku: „Pomáhat vyjet správným směrem“ lidem, kteří se vlivem úrazu nebo onemocnění ocitli na životním rozcestí a potřebují podporu.

Jak se snažíme dodržet naše motto a co vše jsme pro to udělali, lze vyčíst z našich Výročních zpráv.

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)