Zahrada – prostředek k propojení lidí

reditel-u-zahonku
prace05
prace04
prace03

Zahrada – prostředek k propojení lidí – projekt ČSOB pomáhá regionům

Vyhodnocení

V rámci projektu se povedlo propojit lidi s handicapem a zdravou populací z okolí sídla KŘIŽOVATKA handicap centra.

V rámci založení záhonu a starosti o něj se na práci podílejí společně. U lidí s handicapem se jednalo o aktivitu, kterou nikdy nedělali a lidé z okolí se dozvěděli mnoho o životě s handicapem a o způsobech, jak jim pomáhat.

Záhon je koncipován tak, aby na něm vždy něco kvetlo a opylovači měli stálý přístup k potravě.

Záhon také zkrášlil prostředí pro společné setkávání lidí na různých vzdělávacích a volnočasových aktivitách.

Význam projektu

Projekt pomohl propojit naše klienty s okolní komunitou u které zafungoval jako osvěta o životě a pomoci lidem s handicapem. Klienti mohou pozorovat fáze vývoje rostlin a život opylovačů. Vzniklo krásné prostředí pro akce jak našich klientů, okolní komunity nebo i společné aktivity kam se všichni těší. Vzniklo i zázemí pro potřeby péče o zahradu a jiné pořádané aktivity.

prace02
prace01