Zážitkové semináře

• Zážitkové semináře

Zážitkový seminář „Jiný život“

Co je zážitkový seminář a proč se ho účastnit?

V průběhu celé akce se účastníci dozvědí nejen mnoho nových informací o různých typech postižení a o potřebách tělesně handicapovaných, ale také si na vlastní kůži mohou vyzkoušet různé překážky, s nimiž se musí vozíčkáři každý den potýkat.

• Jak se podepsat, když neudržím pero?
  • Jak si zapnout knoflíky na košili?
  • Jak si připravit svačinu?
  • Jak zaplatit nákup?

Odpovědi na tyto otázky Vám dají nejen naši zkušení pracovníci, ale také sami vozíčkáři, kteří mají s těmito činnostmi zkušenosti více než kdo jiný.

Pro koho je určen?

Seminář je určen pro žáky a učitele základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol, nejen zdravotnického a sociálního zaměření. Seminář je vždy upraven podle věku a zájmů účastníků.

Také je určen pro zaměstnance státní správy k seznámení s potřebami této skupiny. Obsah semináře je modifikován v závislosti na typu subjektu, kterému je poskytován.

Naší nabídky mohou využít i poskytovatelé rozličných služeb. Např. prodejci automobilů se díky našemu zážitkovému semináři dozví, jaké potřeby mají lidé s postižením a jaké nastavení vozů jim více vyhovuje. Tyto nové poznatky pak snadno promění ve svůj prospěch tím, že mohou lépe poradit svým klientům a získat tak nové, pravidelné a spokojené zákazníky.

Co Vám seminář dá?

Prostřednictvím zážitkových seminářů Vám chceme umožnit nahlédnout do světa osob s tělesným postižením a získat tak zkušenost, která bude užitečná při setkání s vozíčkářem v nejrůznějších životních situacích.

Může přispět k protiúrazové prevenci, ale i jako pomoc při integraci handicapovaných občanů do společnosti. Seznámí Vás s tím, že se život s tělesným postižením neskládá jen z jízdy na vozíku, ale i z mnoha různých obtíží, které nejsou na první pohled vidět.

Kolik zaplatíte?

Délka semináře je 90 minut pro jednu skupinu.

Cena semináře, který bude realizován v sídle KŘIŽOVATKY handicap centrum, o.p.s. je 50 Kč/účastník. Minimální počet účastníků je 14.

V případě konání na Vámi zvoleném, bezbariérově upraveném místě, bude cena 60 Kč/účastník (minimální počet účastníků je 14). Pokud budete mít zájem o více zážitkových seminářů v jeden den, pak je cena 50 Kč/účastník.

Ve výše uvedených cenách není zakalkulována přeprava potřebných pomůcek a lektorů.  Doprava bude řešena dohodou.

Jak se můžeme přihlásit?

Osobně na adrese: KŘIŽOVATKA handicap centrum, K Blahobytu 1763, 530 02 Pardubice, e-mailem: machackova@krizovatka-hc.cz nebo telefonicky 775 766 453, 466 301 684, kde Vám ráda poradí koordinátorka zážitkových seminářů Bc. Petra Macháčková.

Více informací o handicap centru KŘIŽOVATKA naleznete na internetové adrese: www.krizovatka-hc.cz